Barneveld - Klantverhalen zijn super effectieve marketingtools, maar ze worden veel te weinig ingezet. Onder het motto ‘Laat je klant je marketing doen’ lanceert Hiemstra media een nieuwe dienst: Klantverhaal.com. Het doel? Van elk succesvol project een blijvend uithangbord maken.

De klus is af. De klant is blij. De factuur gaat eruit. En dan? Voor de meeste ondernemers volgt direct de volgende opdracht. Het moment van trots en dat goede gevoel na een geslaagd project verdwijnen meteen in de waan van de dag. 

Een gemiste kans, licht Bert Hiemstra toe. Als eigenaar van het Barneveldse mediabureau ziet hij dagelijks hoe ondernemers hun succesverhalen laten liggen, terwijl die verhalen precies zijn waar een nieuwe opdrachtgever naar zoekt: de bevestiging dat hij bij jou aan het juiste adres is. De kern van het probleem is vaak geen onwil, maar simpelweg tijdgebrek. “Veel ondernemers komen er domweg niet aan toe om er aandacht aan te besteden. Ook ontbreekt het ze vaak aan kennis en kunde om zelf een goed klantverhaal te produceren”, vertelt Hiemstra.  

Dat is de reden waarom het concept van klantverhaal.com volledig is gericht op ontzorging. De ondernemer hoeft enkel een contactpersoon door te geven en kort de essentie van het project te schetsen. Klantverhaal.com neemt vervolgens het hele proces over, van het eerste telefoontje tot de uiteindelijke publicatie. 

“Het enige dat meestal wel handig is, is dat de klant van tevoren even wordt gevraagd of hij of zij bereid is om mee te werken. En dat blijkt in de praktijk nooit een probleem. Sterker nog: We merken dat de klanten van onze klanten zich echt even gezien voelen als ze gevraagd worden naar hun ervaringen met een product of een dienst. Het geeft ze de gelegenheid om terug te blikken op een mooi project. En dat levert doorgaans waardevolle inzichten op.” 

Luisteren
Een goed klantverhaal is veel meer dan een simpel verslag van de feiten, geeft Hiemstra aan. “Het draait om de kunst van het luisteren en het stellen van de juiste vragen. Tijdens het interview wordt gezocht naar de nuances: wat was de uitdaging waar de klant mee zat en hoe is die exact opgelost? Door de tijd te nemen en de juiste sfeer te creëren, komen de details naar boven die een verhaal herkenbaar maken voor anderen. Het resultaat is geen glad verkooppraatje, maar een eerlijk relaas in de woorden van de klant zelf.’ Die authenticiteit is precies de kracht van de methode, geeft Hiemstra aan. “Potentiële klanten zoeken naar bewijs van vakmanschap voordat ze een samenwerking aangaan. Een goed geschreven klantverhaal biedt dat vertrouwen op een natuurlijke manier. Bovendien blijkt in de praktijk dat opdrachtgevers het vaak juist een eer vinden om mee te werken. Het versterkt de onderlinge band en zorgt ervoor dat er nog eens uitgebreid bij de geslaagde samenwerking wordt stilgestaan.”

Duurzame waarde
De inzetbaarheid van een klantverhaal is nagenoeg onbeperkt. In plaats van telkens opnieuw je waarde te moeten bewijzen in een offerte of gesprek, laat je het resultaat voor zich spreken. Een klantverhaal vindt zijn plek op de website, in nieuwsbrieven of als tastbaar voorbeeld tijdens een kennismaking. Daarnaast levert Klantverhaal.com bij elke opdracht korte tekstfragmenten aan die direct gedeeld kunnen worden op sociale media. Hierdoor beschikt de ondernemer met één interview over waardevolle inhoud voor verschillende kanalen. Om de drempel laag te houden, wordt er gewerkt met drie duidelijke pakketten, variërend van een beknopt verhaal voor 175 euro tot een zeer complete case-study voor 375 euro. Met vijftien jaar ervaring weten de makers achter het nieuwe label precies hoe ze de juiste snaar moeten raken. Naast eenmalige deelnames bieden we ook abonnementen aan waarbij we bijvoorbeeld elke maand een klant bellen. Dat helpt de ondernemer om heel consequent een mooie database op te bouwen van goede verhalen.”

www.klantverhaal.com