Hub voor ondernemerschap én ballonvaarten
BARNEVELD - De één wilde het ballonvaartcentrum in een nieuw jasje steken. De ander zocht een inspirerende plek om verder te groeien en samen te werken. En dus ontwikkelen en bouwen Jan en Els van Manen (Ballonvaartcentrum Van Manen) nu een ondernemende ‘hub’ bij de entree van Barneveld, waar ook Visser & Visser haar intrek neemt.
Tekst: Hiemstra Media
Later dit jaar hopen ze zich te vestigen aan de Thorbeckelaan, op de plek waar de oude loods van Ballonvaartcentrum Van Manen inmiddels gesloopt is. Direct aan de A30, goed bereikbaar met het openbaar vervoer en in een groene omgeving. Er komen drie geschakelde bedrijfspanden, stijlvol ‘vermomd’ in het landschap. Qua vorm geïnspireerd op de schuren in de omgeving, modern van uitstraling door het gebruik van veel glas, hout en staal.
Visser & Visser brengt er de vestigingen uit Barneveld (accountancy - audit - belastingadvies - hrm & salarisverwerking - juridisch) en Lunteren (strategie - organisatieontwikkeling - leiderschap - academy) samen. “In de afgelopen jaren zijn we steeds verder naar elkaar toegegroeid en zaten we bij klanten al regelmatig samen om tafel. Dat we straks samen onder één dak zitten, is een logische volgende stap”, zegt Jaap van Beek (Visser & Visser).
Platform voor ondernemerschap
De stap past naadloos bij het platform voor ondernemerschap, dat Visser & Visser bouwt. Een platform met een breed aanbod aan kennis en diensten. Samengesteld om ondernemers te helpen bij het maken van de juiste keuzes en te ondersteunen in hun groeiambities. “Wij willen als strategisch partner naast ondernemers staan in elke fase van hun reis, zowel zakelijk als persoonlijk”, vult Johan Visser (Visser & Visser) aan.
Met een oppervlakte van ruim 1.800 m2 heeft het platform aan de Thorbeckelaan straks niet alleen volop mogelijkheden om verder te groeien. Er is eindelijk ook ruimte voor bijvoorbeeld trainingen, workshops, kennisevents en strategiesessies met klanten. “En omdat we hier alle disciplines onder één dak hebben, verwacht ik dat we ook een hub worden voor collega’s en klanten uit het oosten van Nederland”, vervolgt Van Beek.
Toekomstgericht werken
De plannen voor het nieuwe onderkomen? Die kwamen op een bijzondere manier tot stand, vertelt Jan van Manen. “Ik wilde wel een keer nieuwbouwen, maar had daar geen haast mee. Toen Jaap me vertelde dat hij zocht naar een nieuwe locatie, zei ik in mijn enthousiasme: dat kan wel bij ons.” Van het een kwam het ander en dus werkte de Barneveldse ondernemer zijn plannen voor een modern ballonvaartcentrum versneld uit. Ballonvaartcentrum Van Manen krijgt beneden een loods om de twaalf luchtballonnen op te slaan, boven richt Van Manen een sfeervolle ruimte voor passagiers in. “We willen passagiers niet alleen een ballonvaart, maar een volledige beleving bieden. Niet verzamelen in een weiland, maar hier in het moderne ballonvaartcentrum. En na afloop met zijn allen nog even aan de bar met een drankje terugblikken op de ballonvaart. Zeker in het geval van bedrijfsuitjes geeft dat extra beleving en dus meerwaarde voor de ondernemer. Dat kan straks nog beter in ons nieuwe onderkomen.”
Waar het bij Visser & Visser overdag gonst van de activiteit, zijn Van Manen en zijn crew vooral ‘s avonds actief. Een win-winsituatie. “We kunnen daardoor samen de parkeerplaatsen gebruiken. Ook daar zijn we heel blij mee, want op De Briellaerd is het voor de Barneveldse collega’s regelmatig zoeken naar een plekje”, zegt Van Beek.
Sowieso is er veel aandacht besteed om van het nieuwe onderkomen een fijne werkomgeving te maken. “Het wordt heel open en licht, maar wel met voldoende plekken om ook geconcentreerd te kunnen werken of samen te overleggen. Verder krijgen we een plaza en playzone, waar we met elkaar kunnen lunchen en ontspannen. Ook bevat het nieuwe pand een douche en kleedruimte voor medewerkers die met de fiets komen”, vult Visser aan.
De nieuwe panden worden bijna-energieneutraal gebouwd, met veel groen rond het pand. Ook komen er zitjes buiten waar medewerkers met elkaar kunnen ontspannen. Van Beek: “Echt een fijne plek om te werken, op één van de mooiste en meest strategische locaties van Barneveld. We kijken er enorm naar uit om hier in de loop van het jaar onze intrek te nemen.”
